Kategorie
Inne

Sto lat, sto lat MTV…

…i ani dnia dłużej! Bo coraz to gorzej z wami! Tak, tak… mało kto zauważył, że dokładnie 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych powstała stacja MTV. Zaczynali mając w garści licencję na zaledwie 180 teledysków. Szybko stali się elementem popkultury. MTV miało i do dzisiaj ma wpływ na trendy muzyczne, na modę i kształtowanie się subkultur wśród młodzieży. Twierdzą, że to oni wypromowali Michaela Jacksona i Madonne. Dzisiaj MTV posiada licencję na emisję wielu tysięcy teledysków. Stację ogląda półtora miliarda osób. Czasy się zmieniają, zmienia się MTV… jak dla mnie na gorsze.

 

 

Bo jak słyszę o super słodkich urodzinach z MTV to pięści mi się zaciskają! Ale to tylko jeden z wielu ich głupiutkich programów. Po co to komu? Czy nie lepiej oddać się w całości muzyce? Chociaż w sumie to nawet z tą muzyką jest tam coraz gorzej… Powiecie mi, że o gustach się nie dyskutuje, a ja wam i tak powiem, że większość nadawanych tam utworów to zwykły „piece of shit” – jak to mówią chłopaki z ulic Detroit.

 

Poniżej zamieściłem archiwalny materiał z dnia 1 sierpnia 1981 roku, kiedy to po raz pierwszy nadała stacja MTV – niestety zanim zdążyłem zrobić jego kopię ktoś usunął go z YouTube. Ciekawostką jest fakt, że pierwszym teledyskiem wyemitowanych przez stację był „Video Killed the Radio Star” grupy The Buggles:

 

 

 

To tyle na dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.