Kategorie
Miejsca

Stadion Wembley

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych stadionów piłkarskich po 80 latach swojego istnienia przeszedł do historii w 2003 roku. Po jego wyburzeniu w tym samym miejscu wybudowano nowy stadion o tej samej nazwie – Wembley – mogący pomieścić 90 tysięcy widzów. Świat zapamięta go jako miejsce, na którym odbyły się m.in Igrzyska Olimpijskie (1948r), Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a także wiele innych znaczących imprez sportowych. Pewnie zastanawiacie się co to ma wspólnego z 12Cali? Dlaczego opisuje jakiś stadion na blogu muzycznym? Już wyjaśniam…

 

Londyński stadion Wembley wpisał się także do historii muzyki lat 70, 80 i 90. Od kiedy po raz pierwszy zorganizowano na nim koncert rockowy Wembley stał się miejscem wielu słynnych wydarzeń muzycznych. Między innymi 11 i 12 lipca 1986 roku, na Wembley, odbyły się dwa koncerty zespołu Queen, określane do dzisiaj mianem najlepszych koncertów w historii tego zespołu. Natomiast 25 czerwca 1995 roku rekordowy koncert, bo dla 70 tysięcy fanów zagrał tam zespół Bon Jovi.

 

 

 

 

Nagranie z tego koncertu:

 

 

Stadion Wembley gościł także innych wielkich artystów takich jak: Madonna, Tina Turner, The Animals, Guns N’ Roses, Pink Floyd, The Spice Girls, Bee Gees, Elton John, The Rolling Stones czy Michael Jackson.

 

The Spice Girls na Wembley w 1998 roku:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.